Historia

Ostatnie wydarzenia

W marcu 2011 firma Satellite nabyła obiekt Hur Chemical w Cedar Park, w Teksasie i wznowiła produkcję dodatków toaletowych oraz środków sanitarnych Safe-T-Fresh. Po zmianie nazwy na Satellite Environmental fabryka zajmuje się również usługami związanymi z pakowaniem produktów oraz jest producentem i sprzedawcą produktów Monochem stosowanych w przemyśle pojazdów kempingowych (RV, recreational vehicle industry).

Nazwa Safe-T-Fresh zaczęła właściwie funkcjonować jako nazwa produktu po wprowadzeniu na rynek w 1975 roku pierwszego płynu dla przemysłu toalet przenośnych bez dodatku formaldehydu. Produkt okazał się być tak udany, że otworzył drzwi na rynki w Niemczech i Japonii, a w efekcie końcowym na cały świat. Obecnie produkty Safe-T-Fresh sprzedawane są w ponad 115 krajach.


Wczesne lata

W 1958 roku, kiedy to Al Hilde stworzył Satellite Industries, nie istniały na rynku żadne produkty sanitarne do stosowania w przemyśle toalet przenośnych. Bardzo szybko Al zdał sobie sprawę, że oprócz składników do walki z nieprzyjemnymi zapachami, formuła musiała być wzbogacona o silny barwnik oraz składniki zapobiegające zamarzaniu.

Al zatrudnił firmę z doświadczeniem w branży produkcji chemicznej w celu uzyskania wsparcia w stworzeniu jego pierwszego płynu do zastosowania w toalecie przenośnej. Włożony wysiłek przyniósł sukces i w ciągu kilku lat firma Satellite miała na miejscu swojego pierwszego chemika, laboratorium oraz wyposażenie, aby rozpocząć produkcję niebieskich dodatków toaletowych oraz innych produktów, które Al uznał za konieczne do utrzymania toalet w czystości i świeżości.

Jak wspomniano wcześniej, Al jako pierwszy w branży dostrzegł potrzebę stworzenia produktu toaletowego bez dodatku formaldehydu. Przełom nastąpił głównie z powodu potrzeby jak najbezpieczniejszego serwisowania 20 000 toalet należących do firmy Satellite.

W roku 1988 Al sprzedał biznes wynajmu toalet przenośnych firmie Waste Management i skupił się wyłącznie na sprzedaży toalet przenośnych, chemikaliów oraz ciężarówek innym operatorom z całego świata, którzy słyszeli o jego produktach i chcieli je zastosować.

W 1998 roku nastąpiła zmiana, kiedy to firma Satellite zleciła produkcję swoich produktów firmie HUR Chemical. Poziomy sprzedaży osiągnęły punkt, w którym konieczna byłaby inwestycja w większą ilość nowego wyposażenia oraz budowa lub dzierżawa nowej hali produkcyjnej. Dzięki współpracy z firmą HUR przeszkody te zostały dość szybko pokonane.

Inne zmiany zaistniały w połowie pierwszej dekady po 2000 roku. W roku 2006 w linii Safe-T-Fresh pojawiły się saszetki Quick Scents. Wprowadzenie saszetek o łatwej do kontroli ilości spotkało się z dozą akceptacji wśród operatorów. Wygoda w użyciu saszetek toaletowych typu „drop and go” („wrzuć i gotowe”) przemówiła do tych, którzy dzięki nim dostrzegli większą konsekwencję oraz mniejszy kłopot w obsłudze toalet.

W roku 2001 firma dokonała innej ważnej decyzji postanawiając zmienić nazwę ze środków sanitarnych Satellite na Safe-T-Fresh oraz tworząc oddzielny zespół ds. sprzedaży po to, by nie polegać wyłącznie na dyrektorach regionalnych. Zespół sprzedażowy odniósł sukces niemalże natychmiast, zwiększając dwukrotnie sprzedaż aż do czasu recesji w USA w 2008 roku.


Rebranding

W marcu 2010 stworzono nowe logo firmy oraz zmieniono design opakowań serii Safe-T-Fresh. Poprzednie logo oraz opakowanie podkreślało „ochronę” przed nieprzyjemnymi zapachami oraz wysokimi kosztami. Nowe logo zostało zaprojektowane przy użyciu kolorów niebieskiego i zielonego — tak , aby akcentować świeżość. Kontrolę nieprzyjemnych zapachów podkreślono przez dodanie do motta „Kontrola nieprzyjemnych zapachów... Gwarantowana”. Pomimo iż produkty Safe-T-Fresh mogły zawsze szczycić się gwarancją całkowitej satysfakcji, dla klientów istotna była świadomość zaangażowania firmy przez umieszczenie słowa gwarancja, na piśmie, w logo firmy.

SafeTFresh logo from 1998-2010 and 2011 to the present

Teraźniejszość

W roku 2012 firma Satellite Environmental przebyła trwającą rok renowację opartą na zaleceniach firmy z branży inżynierii przemysłowej zatrudnionej w celu zbadania przepływu pracy oraz fizycznego dostosowania wyposażenia oraz działów w obrębie danego obiektu.

W efekcie utworzono klimatyzowane obszary pracy w zakresie produkcji oraz prac badawczo-rozwojowych. Przeniesiono również całe działy, aby w ten sposób usprawnić przepływ pracy, co w rezultacie zwiększyło wydajność produkcji w środowisku pracy o kontrolowanej temperaturze i wilgotności, zaprojektowanym po to, by poprawić jakość i płynność produkcji.

O sukcesie środków sanitranych Safe-T-Fresh na całym świecie decydują zadowoleni klienci, którzy stale używają naszych produktów i im ufają. Tym, którzy kupują nasze produkty Safe-T-Fresh, dziękujemy za powierzone zaufanie. Mamy również nadzieję, że będzie nam dane służyć osobom, które jeszcze nie są naszymi klientami.